Sprawozdanie poselskie. Skutecznie dla Regionu.

check_circle

Inwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w Regionie

Wszystkie gminy i powiaty w województwie zachodniopomorskim realizują inwestycje korzystając z rządowych programów rozwojowych. W przeważającej części są to inwestycje realizowane ze znaczącym dofinansowaniem rządu (50%-90% dofinansowania).

Wiele inwestycji drogowych, wodno-kanalizacyjnych czy sportowych nie byłoby możliwe do zrealizowania przez samorząd bez wsparcia rządu. Wszystkie realizowane inwestycje można znaleźć na stronie internetowej: www.mapainwestycji.gov.pl

Inwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w RegionieInwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w RegionieInwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w RegionieInwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w RegionieInwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w Regionie

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Specjalny rządowy program dla gmin popegeerowskich

Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości z województwa zachodniopomorskiego rząd uruchomił specjalny program inwestycji w gminach popegeerowskich. Ze względu na małe możliwości inwestycyjne gmin na tych terenach rządowe dofinansowanie wynosi do 98%!

W ramach dwóch pierwszych naborów realizowane są inwestycje na blisko 4,5 miliarda zł. Trzeci nabór to budżet 3,5 miliarda zł. Wreszcie mieszkańcy gmin, których przez lata nie było stać na inwestycje będą mogli korzystać z wymarzonej infrastruktury.

Specjalny rządowy program dla gmin popegeerowskichSpecjalny rządowy program dla gmin popegeerowskichSpecjalny rządowy program dla gmin popegeerowskichSpecjalny rządowy program dla gmin popegeerowskichSpecjalny rządowy program dla gmin popegeerowskich

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Droga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego Regionu

Od 2015 roku pełniąc funkcję Posła na Sejm RP zabiegałem o budowę Drogi Ekspresowej S11 z Koszalina na Śląsk. W 2017 r. Rząd PiS zabezpieczył środki na budowę pierwszego odcinka Koszalin-Bobolice. Dziś jest to najszybciej w Polsce budowana droga szybkiego ruchu.

We wrześniu 2023 r. zostanie otwarty odcinek do Bobolic. Rząd zabezpieczył środki na budowę kolejnych odcinków drogi prowadzącej na południe Polski. Najpóźniej do 2030 r. mieszkańcy Pomorza Środkowego dojadą drogą ekspresową do Poznania a max. do 2032 r. na Śląsk.

Droga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego RegionuDroga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego RegionuDroga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego RegionuDroga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego RegionuDroga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego Regionu

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Dodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i Sianowa

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 (Szczecin-Koszalin-Gdańsk) realizowana jest budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa. Budowa obwodnicy jest opóźniona ze względu na poważne problemy geologiczne napotkane podczas realizacji inwestycji.

Pierwotny plan nie obejmował ważnego dla Koszalina, Sianowa oraz Darłowa węzła w Gorzebądzu. W kampanii wyborczej w 2019 r. obiecałem mieszkańcom regionu że będę skutecznie zabiegał o wybudowanie tego węzła drogowego na obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Węzeł powstał i dzięki temu możliwe jest, pomimo problemów geologicznych na obwodnicy Koszalina, wcześniejsze uruchomienie obwodnicy Sianowa.

Dodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i SianowaDodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i SianowaDodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i SianowaDodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i SianowaDodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i Sianowa

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Nowy Dworzec PKP w Koszalinie

Nowy Dworzec PKP był marzeniem mieszkańców Koszalina i regionu. Społecznicy oraz organizacje miejskie od lat walczyły o tę inwestycję. W kampanii wyborczej w 2019 roku obiecałem wyborcom, że jeżeli zostanę posłem na Sejm RP to zrobię wszystko żeby w Koszalinie powstał nowy dworzec, który będzie wizytówką regionu.

Dotrzymałem słowa! Inwestycja jest już realizowana. Koszt wykonania nowego Dworca PKP w Koszalinie to ok. 44 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca ukończy budowę do końca 2024 roku.

Nowy Dworzec PKP w KoszalinieNowy Dworzec PKP w KoszalinieNowy Dworzec PKP w KoszalinieNowy Dworzec PKP w KoszalinieNowy Dworzec PKP w Koszalinie

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

COGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki Koszalińskiej

50 mln zł przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki na budowę Nowoczesnego Centrum Nauki Politechniki Koszalińskiej. Cognitarium zaplanowane jest jako regionalne centrum wiedzy i nauki wraz z demonstratorium Wieża Clausiusa na terenie kampusu Politechniki przy ul. Śniadeckich w Koszalinie.

Ma stać się nową siedzibą Biblioteki Głównej Politechniki Koszalińskiej, uczelnianego archiwum oraz innych branżowych placówek bibliotecznych.

COGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki KoszalińskiejCOGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki KoszalińskiejCOGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki KoszalińskiejCOGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki KoszalińskiejCOGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki Koszalińskiej

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionie

Od 1 października 2023 r. powstanie w Koszalinie Wyższa Szkoła Straży Granicznej. To pierwsza w Polsce uczelnia wyższa, która będzie kształcić funkcjonariuszy do służby w Straży Granicznej. Uczelnia powstanie na bazie istniejącego dotąd Centralnego Ośrodka Straży Granicznej w Koszalinie.

Powstanie uczelni wyższej, w murach której będą się kształcić funkcjonariusze Straży Granicznej oraz kandydaci do służby w formacji z całego kraju to wielki prestiż dla Koszalina i Regionu.

Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionieWyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionieWyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionieWyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionieWyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionie

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Z mojej inicjatywy Ministerstwo Cyfryzacji wdrożyło program zakupu komputerów dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Przekazane zostały na to środki z Funduszy Europejskich dedykowane do wyrównywania szans cyfrowych. W województwie zachodniopomorskim komputery trafiły do ponad 28 tysięcy dzieci ze 111 gmin naszego województwa.

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGRKomputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGRKomputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGRKomputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGRKomputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Koszalinie

Budowa nowoczesnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Koszalinie była marzeniem kolejnych pokoleń koszalińskich strażaków. W 2021 roku oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Koszt budowy nowej siedziby JRG nr 1 w Koszalinie to blisko 24 mln zł, z czego większość (14,7 mln zł) to środki pochodzące z Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Nowa jednostka posiada część administracyjną, część garażową, wspinalnię strażacką, boisko sportowe oraz 100-metrowy tor przeszkód, gdzie strażacy będą mogli odbywać szkolenia i doskonalić swoje umiejętności.

Nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w KoszalinieNowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w KoszalinieNowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w KoszalinieNowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w KoszalinieNowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Koszalinie

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie

Region Koszaliński jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie funkcjonuje sezonowa (wakacyjna) a nie całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jako poseł na Sejm RP zabiegam o budowę nowoczesnej całorocznej bazy LPR w naszym regionie.

Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło środki na tę inwestycję oraz otrzymało nieruchomość (była strzelnica wojskowa przy drodze Koszalin-Polanów). Stała baza, z hangarem dla medicoptera i pełnym zapleczem infrastrukturalnym dla załogi zgodnie z planem powstanie do końca 2025 r.

Całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w KoszalinieCałoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w KoszalinieCałoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w KoszalinieCałoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w KoszalinieCałoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Przykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckim

Przykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckim:

 

Modernizacja dróg powiatowych Bogdanka – Sitnica oraz Recz – Żeliszewo

Wartość inwestycji: 17 250 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 16 387 500,00 zł

 

Rewitalizacja centrum miasta Choszczno – plac przy zbiegu ul. Wolności i ul. Bolesława Chrobrego w systemie zaprojektuj i wybuduj

Wartość inwestycji: 4 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 3 600 000,00 zł

 

Budowa remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie

Wartość inwestycji: 3 350 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 3 182 500,00 zł

 

Modernizacja drogi gminnej Korytowo - Rzecko

Wartość inwestycji: 3 855 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 3 777 900,00 zł

 

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 163 Połczyn-Zdrój –Czaplinek – etap II.

Wartość inwestycji: 73 935 794,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 65 000 000,00 zł

 

Sieć wodociągowa i sieć kanalizacyjna Drawsko Pomorskie, Mielenko Drawskie, Oleszno.

Wartość inwestycji: 16 411 564,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 15 590 986,00 zł

 

Budowa kanalizacji sanitarnej Ostrowice - Rydzewo.

Wartość inwestycji: 9 955 579,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 9 456 579,00 zł

 

Zwiększenie walorów turystycznych Kalisza Pomorskiego przez zabudowę turystyczną brzegów Jeziora Bobrowo Wielkie w Kaliszu Pomorskim

Wartość inwestycji: 7 638 480,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 6 874 632,00 zł

 

Budowa i modernizacja infrastruktury wodociągowej w miejscowościach popegeerowskich na terenie gminy Czaplinek: Broczyno, Byszkowo,Kamienna Góra i Trzciniec

Wartość inwestycji: 4 950 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 4 702 500,00 zł

 

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Siemczyno i Niwka

Wartość inwestycji: 3 300 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 2 500 000,00 zł

 

 

KPP Wałcz - budowa nowej siedziby przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego

Wartość inwestycji: 19 250 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 19 250 000,00 zł

 

Przebudowa drogi 2314Z wraz z budową ścieżki rowerowej na odcinku Nakielno-Strączno

Wartość inwestycji: 10 500 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 9 975 000,00 zł

 

Przebudowa drogi powiatowej nr 2301Z Kolonia Hanki -Jadwiżyn

Wartość inwestycji: 5 263 157,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 5 000 000,00 zł

 

Przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Człopa

Wartość inwestycji: 5 263 500,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 4 999 500,00 zł

 

Modernizacja dróg we wsiach Szwecja ,Dobino, Dzikowo, Łąki, Chwiram kolonia Probostwo.

Wartość inwestycji: 4 200 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 3 990 000,00 zł

 

Przykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckimPrzykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckimPrzykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckimPrzykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckimPrzykładowe inwestycje w powiatach: choszczeńskim, drawskim i wałeckim

Dowiedz się więcej

expand_more
check_circle

Przykładowe inwestycje w powiatach: koszalińskim i sławieńskim

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Będzino. Etap I A - Północny.

Wartość inwestycji: 17 700 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 16 815 000,00 zł

 

Przebudowa dróg powiatowych m. Sarbinowo, Sarbinowo -Gąski oraz Kiszkowo – Gąski w Powiecie Koszalińskim

Wartość inwestycji: 15 780 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 14 991 000,00 zł

Budowa drogi gminnej w miejscowości Bobolice ul. Spacerowa i miejscowości Chociwle

Wartość inwestycji: 8 341 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 7 923 950,00 zł

 

Remont drogi powiatowej Dunowo – Golica

Wartość inwestycji: 8 150 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 7 987 000,00 zł

 

Przebudowa dróg gminnych w m. Bobolice ul.: Kwiatów Polnych, Słowackiego i Traugutta wraz ze skrzyżowaniami - etap I

Wartość inwestycji: 7 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 6 650 000,00 zł

 

Przebudowa przepompowni ścieków na terenie Gminy Świeszyno

Wartość inwestycji: 6 840 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 6 498 000,00 zł

 

Rozbudowa drogi powiatowej w obrębie miejscowości Mielno, ul. Chrobrego i os. Unieście ul. 6-go Marca na terenie Gminy Mielno -ETAP III

Wartość inwestycji: 10 540 616,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 5 270 308,00 zł

 

Przebudowa drogi powiatowej w Boninie.

Wartość inwestycji: 5 102 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 5 000 000,00 zł

 

Przebudowa drogi powiatowej Skibno-Wierciszewo

Wartość inwestycji: 5 250 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 4 987 500,00 zł

 

Budowa centrum aktywności w Starych Bielicach

Wartość inwestycji: 10 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 9 500 000,00 zł

 

Budowa dróg gminnych - ul. Konwalii, Gożdzików, Klonowej w Nowych Bielicach

Wartość inwestycji: 8 800 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 8 350 000,00 zł

 

Przebudowa drogi dojazdowej do miejscowości Parsowo i Świemino łączącej ww. wsie z drogą wojewódzką 112

Wartość inwestycji: 5 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 2 500 000,00 zł

 

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie

Wartość inwestycji: 26 509 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 26 509 000,00 zł

 

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Dobiesław -Wiekowice

Wartość inwestycji: 16 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 15 200 000,00 zł

 

Rozwój strefy przemysłowej w Sławnie poprzez połączenie ul. Morskiej i ul. Chełmońskiego

Wartość inwestycji: 14 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 13 300 000,00 zł

 

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla miasta Darłowo

Wartość inwestycji: 14 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 13 160 000,00 zł

 

Przebudowa ulic Jagiełły, Chopina i Gdańska w miejscowości Sławno

Wartość inwestycji: 10 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 9 500 000,00 zł

 

Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w nadmorskich miejscowościach Gminy Darłowo

Wartość inwestycji: 9 653 584,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 9 170 905,00 zł

 

Przebudowa ulic Zielonej, Polnej, Łąkowej i Turystycznej w miejscowości Dąbki

Wartość inwestycji: 9 173 720,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 8 713 720,00 zł

 

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na terenie Gminy Sławno.

Wartość inwestycji: 8 306 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 5 890 734,00 zł

 

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej na odcinku Jarosławiec- Jezierzany. Etap I.

Wartość inwestycji: 6 000 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 5 700 000,00 zł

 

Przebudowa systemu oczyszczania ścieków na terenie gminy Malechowo (etap I)

Wartość inwestycji: 5 260 000,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków krajowych: 4 997 000,00 zł

Przykładowe inwestycje w powiatach: koszalińskim i sławieńskimPrzykładowe inwestycje w powiatach: koszalińskim i sławieńskimPrzykładowe inwestycje w powiatach: koszalińskim i sławieńskimPrzykładowe inwestycje w powiatach: koszalińskim i sławieńskimPrzykładowe inwestycje w powiatach: koszalińskim i sławieńskim

Dowiedz się więcej

expand_more

Sprawozdanie poselskie. Skutecznie dla Regionu.

check_circle

Inwestycje z dofinansowaniem rządowym w każdej gminie w Regionie

expand_more

Wszystkie gminy i powiaty w województwie zachodniopomorskim realizują inwestycje korzystając z rządowych programów rozwojowych. W przeważającej części są to inwestycje realizowane ze znaczącym dofinansowaniem rządu (50%-90% dofinansowania).

Wiele inwestycji drogowych, wodno-kanalizacyjnych czy sportowych nie byłoby możliwe do zrealizowania przez samorząd bez wsparcia rządu. Wszystkie realizowane inwestycje można znaleźć na stronie internetowej: www.mapainwestycji.gov.pl

check_circle

Specjalny rządowy program dla gmin popegeerowskich

expand_more

Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości z województwa zachodniopomorskiego rząd uruchomił specjalny program inwestycji w gminach popegeerowskich. Ze względu na małe możliwości inwestycyjne gmin na tych terenach rządowe dofinansowanie wynosi do 98%!

W ramach dwóch pierwszych naborów realizowane są inwestycje na blisko 4,5 miliarda zł. Trzeci nabór to budżet 3,5 miliarda zł. Wreszcie mieszkańcy gmin, których przez lata nie było stać na inwestycje będą mogli korzystać z wymarzonej infrastruktury.

check_circle

Droga ekspresowa S11 – droga życia dla Koszalina i całego Regionu

expand_more

Od 2015 roku pełniąc funkcję Posła na Sejm RP zabiegałem o budowę Drogi Ekspresowej S11 z Koszalina na Śląsk. W 2017 r. Rząd PiS zabezpieczył środki na budowę pierwszego odcinka Koszalin-Bobolice. Dziś jest to najszybciej w Polsce budowana droga szybkiego ruchu.

We wrześniu 2023 r. zostanie otwarty odcinek do Bobolic. Rząd zabezpieczył środki na budowę kolejnych odcinków drogi prowadzącej na południe Polski. Najpóźniej do 2030 r. mieszkańcy Pomorza Środkowego dojadą drogą ekspresową do Poznania a max. do 2032 r. na Śląsk.

check_circle

Dodatkowy węzeł drogowy na obwodnicy Koszalina i Sianowa

expand_more

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 (Szczecin-Koszalin-Gdańsk) realizowana jest budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa. Budowa obwodnicy jest opóźniona ze względu na poważne problemy geologiczne napotkane podczas realizacji inwestycji.

Pierwotny plan nie obejmował ważnego dla Koszalina, Sianowa oraz Darłowa węzła w Gorzebądzu. W kampanii wyborczej w 2019 r. obiecałem mieszkańcom regionu że będę skutecznie zabiegał o wybudowanie tego węzła drogowego na obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Węzeł powstał i dzięki temu możliwe jest, pomimo problemów geologicznych na obwodnicy Koszalina, wcześniejsze uruchomienie obwodnicy Sianowa.

check_circle

Nowy Dworzec PKP w Koszalinie

expand_more

Nowy Dworzec PKP był marzeniem mieszkańców Koszalina i regionu. Społecznicy oraz organizacje miejskie od lat walczyły o tę inwestycję. W kampanii wyborczej w 2019 roku obiecałem wyborcom, że jeżeli zostanę posłem na Sejm RP to zrobię wszystko żeby w Koszalinie powstał nowy dworzec, który będzie wizytówką regionu.

Dotrzymałem słowa! Inwestycja jest już realizowana. Koszt wykonania nowego Dworca PKP w Koszalinie to ok. 44 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca ukończy budowę do końca 2024 roku.

check_circle

COGNITARIUM - Nowoczesne Centrum Nauki Politechniki Koszalińskiej

expand_more

50 mln zł przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki na budowę Nowoczesnego Centrum Nauki Politechniki Koszalińskiej. Cognitarium zaplanowane jest jako regionalne centrum wiedzy i nauki wraz z demonstratorium Wieża Clausiusa na terenie kampusu Politechniki przy ul. Śniadeckich w Koszalinie.

Ma stać się nową siedzibą Biblioteki Głównej Politechniki Koszalińskiej, uczelnianego archiwum oraz innych branżowych placówek bibliotecznych.

check_circle

Wyższa Szkoła Straży Granicznej w Koszalinie – nowa uczelnia w regionie

expand_more

Od 1 października 2023 r. powstanie w Koszalinie Wyższa Szkoła Straży Granicznej. To pierwsza w Polsce uczelnia wyższa, która będzie kształcić funkcjonariuszy do służby w Straży Granicznej. Uczelnia powstanie na bazie istniejącego dotąd Centralnego Ośrodka Straży Granicznej w Koszalinie.

Powstanie uczelni wyższej, w murach której będą się kształcić funkcjonariusze Straży Granicznej oraz kandydaci do służby w formacji z całego kraju to wielki prestiż dla Koszalina i Regionu.

check_circle

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

expand_more

Z mojej inicjatywy Ministerstwo Cyfryzacji wdrożyło program zakupu komputerów dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Przekazane zostały na to środki z Funduszy Europejskich dedykowane do wyrównywania szans cyfrowych. W województwie zachodniopomorskim komputery trafiły do ponad 28 tysięcy dzieci ze 111 gmin naszego województwa.

check_circle

Nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Koszalinie

expand_more

Budowa nowoczesnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Koszalinie była marzeniem kolejnych pokoleń koszalińskich strażaków. W 2021 roku oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Koszt budowy nowej siedziby JRG nr 1 w Koszalinie to blisko 24 mln zł, z czego większość (14,7 mln zł) to środki pochodzące z Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Nowa jednostka posiada część administracyjną, część garażową, wspinalnię strażacką, boisko sportowe oraz 100-metrowy tor przeszkód, gdzie strażacy będą mogli odbywać szkolenia i doskonalić swoje umiejętności.

check_circle

Całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie

expand_more

Region Koszaliński jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie funkcjonuje sezonowa (wakacyjna) a nie całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jako poseł na Sejm RP zabiegam o budowę nowoczesnej całorocznej bazy LPR w naszym regionie.

Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło środki na tę inwestycję oraz otrzymało nieruchomość (była strzelnica wojskowa przy drodze Koszalin-Polanów). Stała baza, z hangarem dla medicoptera i pełnym zapleczem infrastrukturalnym dla załogi zgodnie z planem powstanie do końca 2025 r.

©2023Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności