Paweł Szefernaker Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej od 2015 r.Paweł Szefernaker Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej od 2015 r.

Kilka słów o mnie

Mąż i ojciec, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu koszalińskiego, Sekretarz Stanu w MSWiA.

arrow_downward

1987

Szczecin

Urodziłem się w 1987 roku w Szczecinie. Jestem absolwentem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

2011

Warszawa

Ukończyłem prawo w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. W czasie studiów współtworzyłem komitet inicjatywy ustawodawczej „Przywracamy ulgi dla studentów", a w 2010 r. uzyskałem mandat radnego warszawskiej dzielnicy Śródmieście, który złożyłem w lipcu 2014 r.

2014

Przewodniczący Forum Młodych PiS

Od lipca 2014 r. przewodniczyłem Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, pełniłem również funkcję wiceprzewodniczącego Europejskich Młodych Konserwatystów. W wyborach samorządowych w 2014 r. zostałem wybrany radnym sejmiku zachodniopomorskiego.

2015

Kampania prezydencka Andrzeja Dudy i wybory parlamentarne

W 2015 r. współtworzyłem internetową część kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Zwycięska kampania została doceniona w kraju i za granicą. W 2015 r. znalazłem się na liście 100 innowatorów Europy Środkowej i Wschodniej - New Europe 100, ogłaszanej przez Fundusz Wyszehradzki, we współpracy z Financial Times.

W tym samym roku wystartowałem w wyborach do Sejmu RP w okręgu koszalińskim, otrzymując 6 991 głosów uzyskałem mandat posła VIII kadencji. Premier Beata Szydło 16 listopada 2015 r. powołała mnie na Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

2018

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

17 stycznia 2018 roku zostałem powołany na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pełnię również funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym.

W związku z pełnioną funkcją sprawuję nadzór nad wojewodami, a także odpowiadam za współpracę z samorządem terytorialnym. Koordynuję działania Departamentu Administracji Publicznej oraz Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

2019

Wybory parlamentarne

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku z powodzeniem ubiegałem się o poselską reelekcję. Otrzymując 22 116 głosów uzyskałem mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

2022

Pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy

1 kwietnia 2022 r. premier Mateusz Morawiecki powołał mnie na stanowisko pełnomocnika rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy.

W związku z przygotowaniem specustawy i jej kolejnych nowelizacji, które ustanowiły podstawy systemu opieki nad Ukraińcami uciekającymi do Polski na skutek wywołanej rosyjską inwazją wojny, Dziennik Gazeta Prawna umieścił mnie na pierwszym miejscu na liście 50 najbardziej wpływowych prawników 2022.

©2023Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka Prywatności