Dokończenie budowy dróg ekspresowych S6 i S11 w naszym regonie, wsparcie dla mieszkańców terenów popegeerowskich oraz jednostek OSP, silny Koszalin oraz całosezonowa baza LPR w Koszalinie - to „pięć konkretów dla regionu” ubiegającego się o kolejny mandat poselski w okręgu koszalińskim wiceszefa MSWiA i koszalińskiego posła PiS Pawła Szefernakera.

Pierwszym punktem w programie wyborczym wiceministra spraw wewnętrznych i administracji jest dokończenie budowy dróg ekspresowych S6 i S11:

To za rządów Prawa i Sprawiedliwości droga S11 z Koszalina na południe zaczęła być budowana. Wcześniej były plany, ale środków na budowę nie było. Dopilnuję, aby ta inwestycja była kontynuowana. W przyszłym tygodniu otwarcie pierwszego odcinka do Bobolic. Jest już też umowa na odcinek Bobolice - Szczecinek. Droga S6 z Koszalina do Gdańska jest już natomiast w całości realizowana.

Koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział kolejne wsparcie dla mieszkańców terenów popegeerowskich. Podkreślił, że jest to jego „drugi konkret dla regionu”: - Nie było na tę skalę programów dla terenów, które przez lata były opuszczone. To właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje programy dla mieszkańców terenów popegeerowskich. Programy inwestycji w infrastrukturę czy zakupu komputerów przywracają godność tym, o których poprzednie rządy zapomniały. Jestem z nich dumny i cieszę się, że koordynuję je w rządzie.

„Dwójka” na liście PiS-u w wyborach do Sejmu, poinformował, że w jego programie znalazło się też miejsce dla jednostek OSP. Przypomniał, że „w ostatnich latach druhowie-ochotnicy z naszego regionu otrzymali ogromne wsparcie”: - Do strażaków ochotników z naszego regionu dotarły środki na niespotykaną dotychczas skalę. Mają nowe wozy i sprzęt. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia w tej sprawie i jak tylko będziemy rządzić, to będziemy to wsparcie kontynuować.

Koszaliński poseł PiS-u zapowiedział też kolejne inwestycje w Koszalinie, bo - jak dodał - „silny Koszalin to silne Pomorze Środkowe”:

Koszalin jest dziś jednym wielkim placem budowy. Do tej pory nie było tu inwestycji na taką skalę. Ten region będzie silny, gdy będzie silne, rozwijające się nasze miasto. Przypomnę tylko niektóre inwestycje - nowy dworzec kolejowy powstanie do końca przyszłego roku, na Politechnice Koszalińskiej powstaje centrum nauki, utworzyliśmy jedyną w Polsce Wyższą Szkołę Straży Granicznej, a na terenach Gwardii powstanie euroboisko.

Piątą propozycją Pawła Szefernakera jest wybudowanie całosezonowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie:

Dotychczas była tylko baza sezonowa. Rozpocząłem działania, by znaleźć działkę pod całoroczną bazę. Powstanie ona przy drodze Koszalin-Polanów. To ważna inwestycja, gdyż jest to kwestia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i odwiedzających go turystów.

Paweł Szefernaker zapowiedział, że w ciągu tych trzech tygodni kampanii wyborczej spotka się z mieszkańcami całego regionu - od Wałcza po Kołobrzeg i Koszalin.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.